Уважно – розетки | Блог Телемайстра

Уважно – розетки

Електричні розетки – пристрій тривалого використання. Незважаючи на свою конструктивну простоту, вони потребують уваги, тому що несправні розетки здатні накоїти лиха.

Справна електрична розетка міцно тримає вилку-не розхлябана, не смердить, не гріється, не іскрить. Міцно укріплена до стіни, її не потрібно тримати, виймаючи вилку.

Вилка, що постійно вмикається в одну розетку, свідчить про несправність розетки, якщо на штекерах немає характерних для дугових явищ пошкоджень – нагару, нальоту, оплавленостей. Якщо розетка втратила пружність тримачів, металеві частини вилки теж будуть грітися, зрештою пластмаса вилки буде плавитися, вилка деформується.

Таким чином створюються умови, сприятливі для виникнення пожежі. Це найстрашніше, що може бути і буває, якщо розетка неякісна, або ж тривалий час не обслуговується фахівцями.

Розхлябана розетка також спричинює вихід з ладу електротехніки, в тому числі телевізорів. Імпульсні блоки живлення не пристосовані до іскріння у місцях з”єднань вилка+розетка, тому часто псуються. Якщо і далі використовувати розхлябану розетку, то існує імовірність швидкого повторного “згоряння” блока живлення, та інших негараздів.

Вчасно виявлена розхлябана розетка, негайно замінена або відремонтована, врятує користувача від неприємностей.